Potřebujete poradit? / +420 792 230 462

Den země: Ukažte, že vám planeta není lhostejná

Den země: Ukažte, že vám planeta není lhostejná

Den země letos připadá na pondělí 22. dubna. Svátek již tradičně upozorňuje na ekologické hrozby, učí recyklovat odpad a chovat se zodpovědně k životnímu prostředí. Pokud vám není osud naší planety lhostejný, připomeňte okolí, jak důležité je si naší země vážit. A to klidně originálním doplňkem ve formě vlastnoručně navržené placky!

Den země vzešel z obří demonstrace

Pokud bychom se blíže podívali na historii jednoho z nejstarších svátků vůbec, pak zjistíme, že slavit se začal v roce 1970, kdy se přesně 22. dubna na různých místech USA shromáždilo na 20 milionů lidí, kteří demonstrovali za zdravější životní prostředí.

Demonstranti chtěli touto hromadnou kampaní prosadit přijetí nových zákonů o ochraně životního prostředí a s ním související otázky zařadit též do politické diskuse. Možná tehdy, s transparenty a údernými hesly nad hlavou, netušili, jak moc velký ohlas jejich kampaň bude mít…

Od roku 1990 se slaví Den země i u nás

Oslavy svátku naší planety byly dlouhá léta doménou různých míst ve Spojených státech. Zlom nastal až v roce 1990, kdy se k oslavám 20. výročí amerického Dne Země připojilo dalších cca 200 milionů lidí ze 140 zemí světa. Tehdy mezi nimi bylo poprvé i Československo.

Dnes tento svátek oficiálně slaví více než miliarda lidí v necelých 200 státech světa. Vzhledem k tomuto počtu jde o největší sekulární svátek (protiklad k náboženskému svátku – pozn. redakce), do kterého jsou zapojení lidé společně bez ohledu na původ, víru či národnost.

Ukažte ostatním, že vám osud planety není lhostejný

Pokud u sebe pozorujete silné ekologické cítění nebo jen chcete okolí připomenout, jak důležité je chránit přírodu a životní prostředí, ve kterém žijeme, učiňte tak vtipnou, nenásilnou a originální formou prostřednictvím našich placek, které si můžete sami navrhnout pomocí intuitivního konfigurátoru.

Placky můžete doplnit nejen o různá motta a hesla, ale také o oblíbené nebo dojemné citáty, které s přírodou kolem nás a planetou Země neodmyslitelně souvisí. Konkrétní tipy najdete o pár řádků níže. Placku můžete připnout nejen na batoh, ale taky kabelku, tričko nebo třeba na obal mobilního telefonu. Další netradiční místa, kam placku připnout, najdete v jednom z našich předchozích článků.

5 důvodů, proč se před okolím „vytasit“ s originální plackou od nás  1. Originální placku si sami navrhnete pomocí našeho intuitivního konfigurátoru

  2. Jde o cenově dostupnou drobnost (od 37 Kč/ks), která ale zaručeně upoutá pozornost širokého okolí

  3. Pomocí nadčasové placky vyjádříte vlastní názor i aktuální rozpoložení

  4. Při výrobě dbáme na maximální pečlivost a preciznost

  5. Každou placku před zabalením ručně kontrolujeme. U větších objednávek vám vždy přihodíme pár kousků navíc

  6. Materiály a technologie, které k výrobě našich placek používáme, zajišťují, že vám placky budou dělat radost opravdu dlouho

Schází vám nápad? Nechte se inspirovat!

Pokud nemáte v hlavě přesný vzhled placky, zkuste zabrousit do téhle kategorie, kde najdete spoustu zajímavých a inspirativních placek pro velké i malé. Navrhnout si samozřejmě můžete i vlastní placku (výběr rozměru je čistě na vás), kterou můžete doplnit o zajímavé motto, originální citát nebo vtipnou hlášku.

Tady přinášíme pár tipů:

Náš tip: Pokud plánujete na placku umístit delší motto nebo citát, doporučujeme vám volit průměr minimálně 37 mm!

Závěrem pouze doplníme informaci, že kromě originálních placek si u nás můžete navrhnout a nechat vyrobit také zrcátka, otvíráky, magnetky, klíčenky nebo třeba medaile. Objednávky standardně vyřizujeme do dvou až čtyř dnů. Pokud na objednávku opravdu spěcháte, zvolte expresní výrobu, díky které můžeme objednávku vyrobit ještě týž den!

Máte nějaké dotazy nebo potřebujte poradit?
Neváhejte nám napsat nebo zavolat!Zdroj obrázku: freepik.com/@freepik


25. 4. 2024