Potřebujete poradit? / +420 792 230 462

Originální vánoční placky: Barvy a motivy pro rok 2021

Originální vánoční placky: Barvy a motivy pro rok 2021

Do nejkrásnějších svátků v roce zbývá poslední pár týdnů. Začínáte se připravovat na vánoční pohodu s předstihem? Pak vám jistě přijde vhod dnešní článek, ve kterém prozradíme, jaké barvy a trendy budou o letošních Vánocích „in“ a zároveň připojíme pár tipů na vánoční maličkosti, které skvěle poslouží jako připomínka kouzelných svátků, ozdoba na vánočním stromečku nebo dekorace slavnostně prostřené tabule.

Slavnostní bíla v kombinaci s pastelovými tóny

Prvotní vlaštovkou, která měla za cíl udávat trendy v oblasti barev a dekorací letošních Vánoc, byl nepochybně vánoční veletrh ve Frankfurtu nad Mohanem, který letos už tradičně proběhl na přelomu ledna a února.

Právě tady byla odhalena barva Vánoc pro rok 2021. Milovníci tradic jistě zajásají, že onou barvou byla slavnostní bílá, která je pro období vánočních svátků jednoduše typická. Nesmrtelnou bílou pak budou pro letošní rok doplňovat dekorace v pastelových barvách

Přírodní materiály i velké květy

Co se týče samotných dekorací, vévodit jim budou ozdoby z přírodních materiálů a velké květy. Ty se nebojte vybírat nejen v bílých a pastelových odstínech. Pro dokonalý slavnostní nádech se nemusíte vyvarovat ani stříbrného nebo zlatého zdobení. Vždy ale pamatujte na pravidlo, které říká, že kombinovat byste neměli víc, než tři barvy.

Klidné barevné kombinace odpovídají i populárnímu skandinávskému stylu, který snad nikdy nevyjde z módy. Právě severská filozofie domácí pohody zvaná hygge se k letošním barevným trendům skvěle hodí! Barvy a trendy Vánoc 2021 nám tak slibují dokonalý odpočinek a to je přesně to, po čem o Vánocích všichni nepochybně toužíme.

Pojměte Vánoce netradičně

Kromě klasických dekorací v podobě světýlek, svíček, kouliček nebo květinových dekorací zkuste letos domácnost ozvláštnit i méně tradičními ozdobami. A protože právě pročítáte blog o našich plackách, pak jistě tušíte, které dekorace máme na mysli.

Placky vyvedené v barvách letošních Vánoc navíc mohou plnit rovnou několik funkcí. Použít je můžete nejen jako jmenovky a dekorace na slavnostně prostřenou tabuli, suplovat můžou i dekorační baňky na vánočním stromečku, případně jimi můžete označit dárky, které pod ním ostatní najdou. Ani tady se fantazii meze nekladou.

Praktické tipy, jak na vánoční placky

 

Připravte se na Vánoce s předstihem

Shánět dárky na poslední chvíli je neekonomické a často zbytečně stresující. Proto začněte řešit Vánoce s předstihem. Ve finále ušetříte nejen peníze, ale taky drahocenný čas a hlavně nervy. Placky si pomocí našeho konfigurátoru snadno navrhnete a my se pak už postaráme o to, ať se k vám dostanou pokud možno co nejdříve. Chybí vám inspirace? Nakoukněte sem nebo se nechte inspirovat předešlým článkem. Potřebujete se na něco zeptat? Neváhejte nám napsat nebo zavolat!

 

„Zdroj obrázku: freepik.com/@pvproductions


28. 11. 2021