Potřebujete poradit? / +420 792 230 462

Placka jako bezpečnostní prvek? Doladí outfit a zviditelní

Placka jako bezpečnostní prvek? Doladí outfit a zviditelní

Ranní mlhy, déšť a snížená viditelnost stojí v podzimním období za nárůstem dopravních nehod. Nejzranitelnější jsou za těchto podmínek chodci. Podle údajů dopravní policie jsou nerizikovějšími hodinami čtvrtá odpolední a sedmá ranní. Největší riziko hrozí paradoxně při přecházení přechodu. Co má tohle všechno společného s naším blogem? Nepochybně skutečnost, že vlastnoručně navržená placka může být nejen skvělým módním doplňkem, ale také originálním bezpečnostním prvkem.

Praktické tipy pro výrobu našich placek

 

Stylově a bezpečně

Placky mohou při podzimních procházkách sehrávat zcela zásadní roli. Nejen, že váš outfit perfektně podtrhnou, ale také mohou upozornit projíždějící řidiče. A to za předpokladu, že zvolíte větší průměry našich placek (ideálně 50 – 75 mm) a barvu, díky níž budete vidět už zdálky.

Klasickou reflexní barvu, k níž je potřeba speciálních skleněných kuliček (tzv. balotina) sice namíchat neumíme, přesto vám nabízíme atraktivní barevnou paletu, případně možnost zvolit si vlastní barvu pomocí tzv. hexadecimálního kódu, který je uveden v posledním sloupečku téhle tabulky.

V ideálním případě volte barvy výrazné (například bílou, světle zelenou, žlutou, světle růžovou, světle oranžovou apod.) a hotovou placku připněte na dobře viditelné místo. Řidičům tak umožníte, aby vás uviděli dřív, než budou muset začít brzdit.

Kam placku připnout?

Pokud jste se v našem intuitivním konfigurátoru prokousali až na zdárný konec celého návrhu placky, po kontrole všech nezbytností nám ji můžete zaslat k výrobě. Pro výrobu používáme pouze ty nejkvalitnější materiály, takže si můžete být jistí, že naše placky vám budou sloužit dlouhou dobu.

A za jak dlouho se můžete na svoji vlastnoručně navrženou placku těšit? Pokud na ni opravdu spěcháte, zvolte expresní výrobu, díky které můžeme placky vyrobit ještě tentýž den. Běžná doba výroby se ale standardně pohybuje okolo dvou až čtyř dnů.

Jakmile placky obdržíte, umístěte je na dobře viditelné místo, kterým může být třeba klíčenka, pásek, taška nebo kabelka, vesta, kočárek, kolo, aktovka nebo čepice. Ideální je samozřejmě kombinace s klasickým reflexním prvkem v podobě oblíbených pásků nebo třeba nálepek. I tady samozřejmě platí, že čím více prvků na těle, tím lépe!

Máte nějaké dotazy nebo potřebujte poradit?
Neváhejte nám napsat nebo zavolat!

 

„Zdroj obrázku: Pexels.com/@ Lerone Pieters“


14. 11. 2021