Potřebujete poradit? / +420 792 230 462

Placky jako elegantní knoflíky na vašem oblečení

Placky jako elegantní knoflíky na vašem oblečení

Placky a odznaky všude, kam se jen podívám. Na batohu, kabelce nebo dokonce elegantně umístěné na klobouku. Tam placky pomáhají (například při charitativním běhu či v nemocnici), tu zase ukazují, co má kdo rád. Jejich využití však zdaleka nekončí vyjmenovanými možnostmi. Placky mohou být i skvělým a originálním doplňkem vašeho oblečení.

 

Jak? To vám povíme příběhem…

Sedím v restauraci u svého oběda, když tu mě zaujme žena a muž, kteří právě vchází dovnitř. Žena má nádhernou bílou košili s knoflíky, na nichž je symbol rudé růže. Jeden knoflík rovná se jedna růže. Muž má také bílou košili. Jeho knoflíky na košili však nesou slovo “Miluji”. Přestávám jíst oběd a oslovuji mladý pár s otázkou, kde tyto knoflíky sehnali.

Plackoknoflíky jako vyjádření lásky

Po chvíli povídání se od muže dozvídám, jak to celé vzniklo: “Blížilo se výročí naší svatby a já jsem přemýšlel, jak manželku překvapím. Říkal jsem si, že růže už jsem jí přinesl mnohokrát a chtělo by to něco jiného. Pak jsem si uvědomil, že má doma na brašně od foťáků několik placek. Tehdy mě to napadlo. Dám jí růže na knoflících. Nechal jsem tedy udělat knoflíky, koupil novou halenku a na ni je vlastnoručně přišil.”

Na to mu manželka dává pusu, usmívá se a prstem ukazuje na manželovu košili. “No a tak už je u nás tradice, že rok od roku se překvapujeme novými knoflíky. Tuto košili s knoflíky “Miluji tě” jsem mu dala na naše poslední výročí,” doplňuje žena. Já si však všímám jen slova miluji, které jsou postupně přišité od krku k pasu. “Aha, už je mi to jasně. Bylo málo dírek. Tak to “tě” mám na knoflících na rukávech,” vysvětluje muž a ukazuje ještě další knoflíčky.

Plackonoši nemusí své placky nosit pouze na batozích, bundách, kabelkách nebo ledvinkách. Kreativita se může projevit třeba na knoflících u vaší košile, zimním kabátu nebo ručně šitých kabelkách.

Co vy na to? Nechali byste se inspirovat nápadem páru? A pokud ano, kde byste svůj knoflík-placku umístili vy?


12. 1. 2021