Potřebujete poradit? / +420 792 230 462

Placky a jezdci na koni? To pasuje…

Placky a jezdci na koni? To pasuje…

Tu kolem nás proběhne dítko v rajtkách a peláší ke svému poníkovi. Zbytek družstva už čeká na startu. “Tři, dva, jedna, start,” ozve se na startovní čáře. Čtyři družstva stojí proti sobě a v tuto chvílí vybíhá první jezdec se svým poníkem, aby společně zdolali slalom v co nejrychlejším čase. Předává štafetu dalšímu až nakonec doběhne čtvrtý, poslední jezdec. Protentokrát vyhrálo družstvo červených. Takto postupně soutěží družstva ve čtyřech disciplínách. Zatím je to nerozhodně mezi týmem červených a modrých.

Poslední disciplína může rozhodnout. Koně jsou připravení na startovní čáře a netrpělivě přešlapují. “Start,” ozve se a všichni vybíhají skoro současně. Jezdci musí se svými poníky proběhnout předem určenou trasu a na ní přenášet hrníčky z jedné tyče na druhou. Všichni se snaží, když tu náhle modrému družstvu padá poslední hrníček. Jezdkyně seskakuje z poníka a opravuje svou chybu. Hrníček zvedá ze země, umisťuje ho na správný stojan, a pak už jen rychle dobíhá do cíle. Bohužel tato chyby stála modré vítězství.

Plackonoši mezi jezdci na koních

A je tu velké vyhlášení vítězů. Červení už dávno vědí, že pohár mají jistý. Radují se a smějí se od ucha k uchu. Rozhodčí k nim přichází s kokardou, kterou připíná koni i jezdci. Jezdcům gratuluje a na závěr přišpendluje na jejich oděv malou placku. Holky a kluci z červeného družstva si tento odznak se zájmem prohlížejí. Vždyť toto je poprvé, co kromě kokardy dostávají ještě tuto placku.

Mezi červenými je i kamarád našich dětí, Dan, který k nám přibíhá a ukazuje své trofeje. Zaujme nás právě ona placka na jeho rukávu. “Ukaž nám ji,” vyhrkl ze sebe syn. Dan si placku odepíná a podává ji synovi.

Je krásně modrá s nápisem “Za první místo v Pony games” s rokem a místem konání. Syn ze sebe dostane jedinou vetu: “Jeee, ta je krásná, kam si ji dáš?” “No asi na batoh, když začíná škola. Přece jen kokardu na něm nosit nemohu, ta zůstává přišpendlená v pokoji na nástěnce,” ujišťuje ho Dan. “To je super,” říká syn. Vrací Danovi placku a tiše ze sebe vydá: “Taky chci mít takovou placku.” “No tak pojď k nám,” v mžiku vykřikne Dan a dodává, ”třeba v příštích závodech taky vyhraješ.”

Kde všude jste se plackami setkali vy?


23. 3. 2021