Potřebujete poradit? / +420 792 230 462

Nejoblíbenější svatební placky: Trendy nebo klasika?

Nejoblíbenější svatební placky: Trendy nebo klasika?

 

Ačkoli současná situace plánování svatby maličko komplikuje, pokud jste se nenechali odradit všudypřítomnými restrikcemi a nejistotou, určitě budete přemýšlet, co udělat pro to, aby byl váš svatební den dokonalý. Jedním ze způsobů, jak ho ozvláštnit a dodat mu punc výjimečnosti je i použití svatebních placek. Jaké trendy jsou v téhle oblasti „in“ a na které motivy vsadit? Poradíme na následujících řádcích.

 

Proč právě svatební placky?

 

 

Svatební trendy roku 2021

 

V jakém duchu se ponese letošní svatba? V kurzu bude nejen minimalismus, ale především opětovný návrat k přírodě, ekologii a udržitelnosti. Váš velký den by proto měl být plánovaný s ohledem na přírodu. Je to trendy a ještě ušetříte.

 

Této skutečnosti bude proto potřeba přizpůsobit taky barvy svatby. Hitem jsou přírodní odstíny – zelená, hnědá, slonovinová nebo béžová. A pokud se nechcete držet „při zemi“, vsaďte na ultimátní šedou, která vyjadřuje sílu a vytrvalost a jasnou žlutou, což je symbol naděje, optimismu a slunečného dne. 

 

Vzhledem k současné situaci budou i pro rok 2021 absolutním hitem tzv. „micro weedings“ – svatby do 30 hostů, které mají tak trochu komorní a intimní atmosféru. Pokud jde o seznam hostů pro menší svatbu, pravděpodobně na něm bude nejbližší rodina a přátelé s partnery. Kromě toho ale můžete uspořádat menší večírky pro ty, které nemůžete pozvat, a slavit tak své manželství na etapy, klidně po celý rok. 

 

Co se týče trendy motivů, pak vsaďte na geometrické a květinové vzory, které symbolizují čistotu, minimalismus i ženskou krásu a křehkost. Na svatbách v roce 2021 bude převládat jednoduchost, elegance, čistota, radost a volnost s převládajícími přírodními prvky.

 

Jak využít svatební placky?


Už výše jsme zmínili, že svatební placky mohou nahradit tradiční myrtu nebo vývazky, kterými se už po staletí zdobí klopy a šaty svatebních hostů. Třeba připínání myrty mělo v minulosti rozlišit svatební hosty na ty svobodné a zadané. Svobodným se připínala myrta na levou stranu a ženatým či vdaným na pravou stranu. Symbolizovat měla štěstí, nevinnost a také stálost manželských citů. 

 

V současnosti se představivosti meze nekladou a vývazky se vyrábějí z nejrůznějších materiálů a v různém provedení. Stále více svatebčanů je nicméně nahrazuje právě svatebními plackami, které si osobně navrhnou a nechají vyrobit na základě vlastní fantazie a představivosti. 

 

Použít je během svatebního dne mohou nejen k rozlišení svatebních hostů, ale taky jako jmenovky na svatební stůl. Svatebními plackami můžou označit taky svatební koláčky a dobroty, které dostanou hosté s sebou. V každém případě jde o roztomilou a originální maličkost, která bude tenhle velký den připomínat nejen svatebčanům, ale zejména jejich hostům.

 

Prim hrají jména, data i svatební role

 

A jaké svatební placky nejčastěji vyrábíme? Prim hrají samozřejmě ty se jmény novomanželů, datem svatby (případně svatební hostiny) nebo označením svatebních hostů, což usnadňuje vzájemné seznamování, pokud se hosté ještě tak dobře neznají.

 

 

Co se týče barev, nejoblíbenější je samozřejmě tradiční bílá v kombinaci s další doplňkovou barvou svatby (v minulosti to byla třeba trendy fialová). Převažujícími motivy jsou ty květinové a tradiční třeba v podobě srdíček, ptáčků nebo prstýnků.

A jak velkou placku si vlastně nechat vyrobit? Pokud potřebujete na placku umístit více informací, volte větší průměry (minimálně 37 mm). V případě, že má placka sloužit jako decentní doplněk, vsaďte na menší rozměr (asi 25 – 32 mm). Potřebujete poradit? Neváhejte nám napsat nebo zavolatZdroj foto:freepik.com, flick.com (Vicki Bruce)


28. 6. 2021