Potřebujete poradit? / +420 792 230 462

10 příležitostí, kdy je originální placka ideálním dárkem

10 příležitostí, kdy je originální placka ideálním dárkem

Raději dárky dáváte nebo dostáváte? Ať už patříte do kterékoli skupiny, určitě nám dáte za pravdu, že největší radost udělají originální maličkosti darované od srdce. A přesně takovou maličkostí, která nezruinuje rodinný rozpočet, ale zároveň udělá obdarovanému upřímnou radost, je originální a vlastnoručně navrhnutá placka. Při jaké příležitosti ji můžete darovat? Máme pro vás deset tipů!

Proč právě placky?

 

Zahájení/ukončení školního roku

 

První školní den je pro malého školáka a ostatně taky jeho rodiče nesmírně významný a často i dojemný. Co takhle ho v tenhle den vyzbrojit originální plackou třeba s jeho jménem nebo vtipným motivem, která mu bude tento velký den i po letech s trochou nostalgie připomínat? Tenhle milý dáreček se navíc hodí nejen k zahájení, ale také ukončení studia. A skvělý je třeba i jako dárek pro třídního učitele nebo oblíbeného matikáře u příležitosti posledního školního dne.

Valentýn/1. máj

 

Ať už svátek lásky slavíte 14. února nebo 1. května, co takhle svoji drahou polovičku překvapit nejen oblíbenou kytkou, ale také odznáčkem třeba s vaší společnou fotografií? Tu jednoduše nahrajete do našeho intuitivního online konfigurátoru, kam snadno doplníte i zamilovaný text, symbol nebo další drobnosti. Nechybí samozřejmě ani výběr barvy placky, kterou můžete zvolit z několika odstínů nebo si zadáním RGB kódu nastavit vlastní.

Rozlučky se svobodou/svatba

 

Na rozlučkách se svobodou nemůžou placky chybět. Zpravidla totiž označují team nevěsty nebo ženicha. A jejich potenciál využijete taky na samotné svatbě. A je úplně jedno, jestli zrovna zařizujete tu vlastní nebo jste pozváni na svatbu někoho blízkého. Vlastnoručně navrhnuté placky mohou sloužit jako korsáž pro nevěstu, ženicha, družičky, či svědky, nebo ostatní hosty svatby. Buttonkem ale můžete ozvláštnit taky svatební dar pro novomanžele, případně plackami označit místa k sezení pro lepší orientaci svatebních hostů.

Narození dítěte

 

Příchod nového člena do rodiny je v drtivé většině případů radostnou a dlouho očekávanou událostí. Ať už přemýšlíte, jakým dárkem udělat radost novopečeným rodičům nebo chystáte dárek pro novorozence, přibalte mu k němu i originální placku s důležitými údaji o narození a první fotkou, na které spatřil světlo světa.

Stužkovací/maturitní večírek        

Co si budeme povídat – „stužkováky“ a „maturiťáky“ má dodnes zafixované v hlavě řada z nás. Stužkování a pasování, stejně jako první ochutnávky alkoholu k tomu všemu tak nějak patří. A aby student ani po letech na tyhle výjimečné party nezapomněl, může mu je nostalgicky připomínat vtipný odznáček.

Maturita/Státnice

S výše uvedenými akcemi nepochybně souvisí taky úspěšně složená maturitní zkouška, případně vysokoškolské státnice. I tady mohou být odznaky připomínkou velkého dne, hektolitrů vypitých energeťáků a prošprtaných nocí. A co si budeme povídat, u příležitosti státnic a úspěšně složené maturity se bude mnohým kromě placky hodit taky otvírák s vtipným motivem.

Den matek/Den otců

 

Jak poděkovat dvěma nejdůležitějším lidem v našem životě? Opět se nabízí maličkost v podobě buttonku se společnou fotografií a vzpomínkou na vzácné chvíle v rodinném kruhu. Když k vlastnoručně vyrobené placce přibalíte ještě třeba otvírák pro tátu a zrcátku pro maminku, o slzičky dojetí zaručeně nebude nouze.

Vánoce/Velikonoce

Kromě sladkostí a malovaných vajíček může být součástí velikonočního balíčku taky originální placka s humorným motivem nebo osobním vzkazem pro koledníka. A vánočně vyzdobený buttonek podle vašeho návrhu pak může skvěle nahradit jmenovky dárků nebo být součástí vánočního dárku, či originálních dekorací třeba na stromečku nebo slavnostně prostřené tabuli.

Výročí

Čím potěšit svou partnerku, manžela nebo snoubenku u příležitosti společného výročí? Kromě oblíbené kytky klidně i romantickou plackou. Tu může opět zdobit společná fotografie nebo romantický citát, či oblíbený výrok známé osobnosti. Fantazii se ani v téhle oblasti meze nekladou.

Svátky/narozeniny

Ať už pořádáte rodinnou oslavu nebo hledáte maličkost, která bude součástí narozeninového balíčku, placky přijdou zaručeně vhod. Na party nebo firemním večírku můžou suplovat jmenovky nebo označovat zasedací pořádek hostů.

Máte nějaké další tipy na příležitosti, u kterých jsou vlastnoručně navržené placky ideálním dárkem?

„Zdroj obrázku: Pixabay/MabelAmber“


17. 5. 2021